Adres

ASLIM SANAYİ SİTESİ HACI YUSUF MESCİT MAHALLESİ FUNDA SOKAK NO: 3/C KARATAY / KONYA

Telefon/Faks

(0332) 342 15 86 05307602819
(0332) 342 15 86

Turbosiklon ve Sistemleri

Turbosiklon ve Sistemleri

26Mar

2021

Duyuru

Turbosiklon ve Sistemleri

Turbosiklon ve Sistemleri

Turbosiklon ve Sistemleri

 

TurboSiklon’lar, suda bulunan sudan ağır partikülleri, sisteme girmeden önce ayıran bir seperatördür. Hidrosiklonlar derin kuyu veya içerisinde kum, çakıl ve sudan ağır partikülleri bulunduran sularda ön filtrasyon da kullanıkmaktadır. TurboSiklon’lar minimum basınç kaybı oluşturarak maksimum verimde çalışmaktadır. Tüm filtrasyon sistemler de, ön filtrelemede manuel veya otomatik olarak kullanılması tavsiye edilemektedir.

Giriş / Çıkış çapları 2” ile 8” aralığında değişmektedir. 5 m3/saat ile 230 m3/saat arasında kapasitelerde modellere sahip olan TurboSiklon serisi hidrosiklonlarımız, paralel bağlantılar yapılarak daha yüksek tonajlarda da imal edilebilmektedir.
 
 
Çalışma Prensibi : Hidrosiklon girişinden (1) giren su içinde bulunan sudan ağır (2) partikülleri, hidrosiklonun (3) gövde üzerinde bulunan silindirik çeperine teğetsel girer. Silindirik çeperde belli bir hıza ulaşan su (4) merkezkaç (santrifüj) bir kuvvet oluşturur. Oluşan bu kuvvetin etkisiyle, sudan ağır olan (2) partiküller hidrosiklonun daralan (5) konik kısmından aşağı düşerek, (6) biriktirme haznesine ulaşır. Merkezkaç kuvvetinin etkisiyle sudan ağır olan partiküller biriktirme haznesine düşerken, (2) partiküllerden ayrılmış olan temiz su ise (7) çıkış borusundan sisteme iletilir.

Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen TurboSiklon serisi hidrosiklonlar mükemmel silindirik çeper ve konik gövde dizaynı sayesinde maksimum verime ulaşarak filtrasyon etkinliğini artırmaktadır.

Hidrosiklonlarda basınç arttıkça verim de artmaktadır.


Bu yazı daha önce kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

Turbosiklon ve Sistemleri

Turbosiklon ve Sistemleri 26 Mar, 2021

Damla Sulama Sistemlerinin Kurulumu

Damla Sulama Sistemlerinin Kurulumu 26 Mar, 2021

Blog Kategorileri